magna

Гимнастичарките од снимката ќе ви покажат како да ги правите овие вежби, од кои тие направија забавна кореографија.

Read more...

Заборавете на мрзеливоста и правете ги овие 9 вежби секој втор ден

Read more...

Како изгледа вашето утро? Туширање? Кафе? Доручек? Потоа со брзање на работа? Забавите само 5 минути и одвојте време за оваа вежба, ќе почувствувате повеќекратна добробит

Read more...

Мали, големи или средни, сите гради можат да бидат убави, но само ако не висат секоја на своја страна и не се косат со основното правило на симетријата.

Read more...

Сите девојки и жени сонуваат за рамен стомак, витки нозе и обликувани раце, дури и оние кои се на работ на совршената линија.

Read more...

За да добиете рамен и затегнат стомак не мора да се потите во теретана или да правите стотици стомачни.

Read more...

Сите љубителки на вежбањето дома можат да ги вметнат во својот тренинг овие 5 едноставни вежби кои ќе им помогнат за брзо време да се ослободат од целулитот.

Read more...

Некои намирници се вистински сојузници во согорување на калориите, па наместо да ја избегнувате храната, ви ги претставуваме намирниците кои треба што повеќе да ги консумирате во борбата со килограмите.

Read more...

Како се приближува летото, така се зголемува и нашата желба за рамен стомак, но ако стомачните не ви се омилени вежби или едноставно ви е здосадено од нив, еве ви еден супер тренинг за вашите стомачни мускулчиња.

Read more...

Фитнес тренерот БЏ Гадур ни дава совети како максимално да се активираат и затегнат мускулите на рацете, градите, стомакот, грбот и задникот кои се покренуваат додека правиме обични склекови.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО