Фитнес тренерот БЏ Гадур ни дава совети како максимално да се активираат и затегнат мускулите на рацете, градите, стомакот, грбот и задникот кои се покренуваат додека правиме обични склекови.

Read more...

Дури и оние кои постојано се жалат дека немаат време за вежбање, веќе нема да имаат изговор затоа што за оваа вежба се потребни само 30 до 60 секунди

Read more...

Бидејќи сите не можеме да се преселиме и живееме во теретани и постојано да дигаме тегови, трчаме на ленти и слично, ние ви даваме неколку алтернативи со кои ќе можете да бидете body fit и изгледате убаво кога ќе се соблечете голи!

Read more...

Ако сакате да имате рамен стомак, а мразите да правите стомачни, применете ги овие совети и за неколку недели ќе го истенчите стомакот!

Read more...

Вежбањето е забавно кога ќе се прскате во базен. Освен тоа, водните вежби може да ги стопат мастите побрзо.

Read more...

Потисокот со тежини е една од најдобрите вежби за обликување на горниот дел од телото.

Read more...

Оваа група на вежби се состои од 7 едноставни вежби кои треба да ги правите секој ден и за кои ќе ви бидат потребни само 7 минути.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...
Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",