ban2

Џенифер Кинг има 50 години и изгледа подобро од повеќето девојки половина помлади од неа.

Read more...

Без трошка шминка и само со една крпа префрлена преку неа, Синди објави слика од сауна која за кратко време освои повеќе од 40.000 лајкови.

Read more...

Згодната фитнес инструкторка Јулија Гилас покажува вежби кои ќе ви помогнат да добиете совршен задник.

Read more...

Ако сакате да се занимавате со некоја физичка активност, а не сте одлучиле што да изберете, размислете за зумба.

Read more...

Ако немате време за посета на теретана или часови по аеробик, крајно време е да престанете со оправдувањата и да го направите првиот чекор – почнете да вежбате дома! Многу лесно и едноставно, одвојте си барем половина час за себе и вежбајте во удобноста на вашиот дом.

Read more...

Ако работите на постигнувањето на рамен извајан стомак и дефинирани стомачни мускули ви предлагаме неколку одлични вежби за овој дел од телото со кои ќе ја разбиете монотонијата од стомачните кои ги правите на секој тренинг.

Read more...

Многу жени не се задоволни од својата линија која се должи не само на честите посети на кујната (или рестораните), туку и на долгото седење пред компјутер.

Read more...

Можеби звучи неверојатно, но вистина е - можете да согорите дури 150 калории (колку што содржат на пример 1,5 парче леб или 1,5 банана) за само 8 минути!

Read more...

Рамен стомак, витки нозе, исправен грб, дефинирани раце ...

Read more...

Неодамна е спроведено истражување на испитаници со прекумерна тежина со цел да се утврди кој метод на губење на тежината ќе даде најдобри резултати.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?