ban2

„Jeanne Lanvin ја оформи оваа етикета во далечната 1889 година, кога ја облекуваше високата париска класа.“

Read more...

„Фотографиите на Магдалена ќе ве поведат на патување во Калифорнија додека седите пред вашиот компјутер.“

Read more...

„Avril Laving продолжува да работи на својата модна линија Abbey Dawn, иако на модните ревии доживува и негативни критики.“

Read more...

„Секако дека го знаете правилото – 30 минути по јадење не треба да пливате во базен, бидејќи многу лесно може да се најдете како лежите беспомошно на дното.“

Read more...

„Најновата кампања на урбаниот бренд Guess за сезона есен/зима 2011/2012 го направи познатата германска фотографка Ellen von Unwerth.“

Read more...

„Нанесете го правилно балзамот на вашата коса!“

Read more...

„Во каталогот за пролет/ лето 2011 на Stussy Women се прикажани низа различни американски девојки кои позираат на прекрасна плажа, популарна како рај за сурфање помеѓу локалците.“

Read more...

„Оваа боб фризура ја носеа модерните девојки во лудите дваесетти години!“

Read more...

„Фарбаната плава коса има потреба од посебна грижа за да остане сјајна и здрава.“

Read more...

„ Отсекогаш нашите внатрешни доживувања претставувале голема мистерија, која всушност е од големо значење за нашето здравје. “

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?