Во видеото подолу, познатиот бикини модел од Флорида, Вики Џастајз која исто така има и многу популарен Јутјуб канал, ни покажува четири едноставни вежби со кои ќе го затегнеме и обликуваме пределот околу половината.

Read more...

Целулитот ги напаѓа сите жени, дури и оние слабите. Покрај урамнотежената исхрана, во борбата против целулитот помага и физичката активност.

Read more...

Стомакот многу често е проблем и на згодните и (релативно) слаби луѓе. Овие вежби се кратки и интензивни и со самото тоа идеални за сите што немаат многу слободно време за вежбање, а сакаат да изгледаат убаво.

Read more...

Задоволни сте од килажата, ама би сакале половината да ви е малку потенка? Има решение.

Read more...

За да се ослободите од масните наслаги на колковите ќе треба да ја смените исграната и да вклучите физички активности во вашиот распоред.

Read more...

Да се решите од вишокот килограми не е лесно, но првиот чекор секако дека треба да бдие менувањето на лошите навики и усвојување на исправните.

Read more...

Постојат повеќе начини како да ја пресметате вашата идеална тежина, а индексот на телесната маса е далеку најпопуларен меѓу нив.

Read more...

Жените можат слободно да ги вклучат вежбите со шипка во својот редовен тренинг, без да се плашат од нив или вешто да ги избегнуваат.

Read more...

Овде ви приложуваме листа на најдобрите јога вежби кои можете да ги правите во удобноста на вашиот дом.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Почуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери... ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски