Кликнете плеј и почнете со вежбање...

Не сте во право ако мислите дека јогата е само начин да го олабавите и истегнете вашето тело без никакви позначајно влијание на мускулите и килограмите. Доколку пред себе имате добар јога тренинг и знаете како да го раздвижите телото, не само што ќе се чувствувате одлично оваа пролет и лето, туку и ќе изгледате одлично! Станува збор за тренинг кој ќе ви го претстави познатата You Tube јога мајсторка од каналот Yoga with Adriene. 

Кога го правите овој тренинг обратете внимание на секое движење и се што чувствувате бидејќи на тој начин најдобро ќе делувате на обликувањето на телото и ќе направите мускули. Клучот во јогата е во свесноста и токму овој тренинг ќе ве научи на тоа. Не заборавајте, кога ќе се чувствувате подобро и ќе изгледате подобро. Ако не сакате ниту една од многуте вежби што сте ги пробале досега, секако обидете се со овој тренинг и практикувајте го неколку пати неделно и брзо ќе забележите позитивни резултати, како на своето тело така и во умот.

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?