ban2

Секој од нас има различна форма на телото, па затоа и секој треба да „стави во ред“ различни делови од своето тело.

Постојат најдобри вежби според самата форма н телото, но исто така важно е и што треба да јадете. Во споредба со тоа како сте градени постојат и општи правила што е пожелно да јадете, а што да избегнувате.

Изгубете 15 килограми за 3 недели со здравата диета со ориз >>

 

Дознајте ги деталите во продолжение и обидете се да ги примените во пракса:

Без изразени облини

Вашиот тренинг треба да биде интензивен и треба да внимавате на секој мускул од вашето тело. Концетрирајте се на оние вежби кои ќе ја обликуваат вашата половина, како и мускулите. Исто така за вас многу значајни се и вежбите за стомак.

Како да ослабиме со вкусна и здрава вегетаријанска диета >>

Појадокот би требало да биде вашиот омилен оброк, додека добро е да го намалите и внесувањето храна за време на ручек и вечера.

Еве зошто медитеранците се долговечни >>

Треба да јадете повеќе јаглехидрати, а помалку протеини. Намалете со внесување на млечните производи, печива, благи работи и сирова храна.

Круша – мали гради, широки колкови

За вас идеални се вежбите кои подразбираат вежби за издржливост. Најдобро е да вежбате или рано наутро или касно попладне. Јадете што повеќе овошје, зеленчук и немрсни протеини. Избегнувајте путер, сосови, тестенини,брашно, сирење и чоколадо.

Песочен часовник

Имате совршено тело и би било добро да го одржувате со физички активности како што се групен танц или било кој друг групен спорт.

Каква исхрана ви одговара според хороскопскиот знак >>

Најдобро е да вежбате доцна попладне. Треба да консумирате повеќе зелени салати и зеленчук, млечни производи и животински протеини, но само оние кои се со мал процент на масти. Овошје, леб, шеќер и кофеин јадете само умерено.

Тело во форма на јаболко – пошироко во горниот, потесно во долниот

Пливањето е сјајно за вас бидејќи го обликува телото, а не го зголемува тонусот на мускулите. Можете да посветите внимание и на трчање, брзо одење или аеробик.

Диета со јаболки – како да намалите 10 килограми за 7 дена >>

Доколку сте на диета, избирајте ги оние до кои се придржуваат вегетаријанците. Избегнувајте благи работи, павлака и путер.

Диета со компир и јогурт >>

Прилагодите ги вежбите и исхраната на самите вас за да изгледате најдобро!

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?