FaceBook  Twitter  

Најдобриот тренинг за добро расположение!

На сите ни е јасно дека вежбањето не влијае само на вишокот килограми, туку влијае позитивно и на нашето расположение и на менталното здравје. Затоа не треба да заборавиме да возиме велосипед, да трчаме или што е уште подобро – да го пробаме тренингот кој е познат и како најдобар борец против стресот – бокс! Да, неколку различни истражувања потврдија дека боксот може позитивно да влијае на нашето расположение. На тој начин се ослободуваме од тензии и анксиозност, ги намалуваме фрустрациите, се бориме против депресија и лошото расположение. Можеби токму затоа и сите топ модели се опседнати со бокс, нели?

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.
Сместен во пазувите на На­цио­нал­ни­от Парк Пелистер, хотелот Шум­ски Фенери, се наоѓа на 900м над­мор­ска височина. ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Хотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга. ...