FaceBook  Twitter  

По само една недела ќе осетите разлика и ќе се чувствувате подобро!

Седечкиот начин на живот со малку движење има силно негативно влијание врз нашиот живот. Иако петминутната сеанса на флуидна јога нема да ви ги реши проблемите поврзани со недостатокот на движење , сепак е одлична за почеток, а ако ги правите вежбите секое утро, веќе по една недела ќе забележите позитивни промени, како помалку болки во грбот, поголема флексибилност, повеќе енергија.

За вежбите не ви треба ниту многу време, ниту многу простор, и никому нема да сметате бидејќи станува збор за тивка физичка активност. Треба да имате во предвид дека начинот на кој ја одржувате формата на телото во текот на јогата е поважен од флексибилноста, барем во почетокот. Затоа никако не треба да го напрегате телото и да чувствувате болка, истегнувањето треба да биде пријатно и стимулативно.

Погледнете го видеото со петминутната рутина за поквалитетен живот!

Извор: wall.hr

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.
Сместен во пазувите на На­цио­нал­ни­от Парк Пелистер, хотелот Шум­ски Фенери, се наоѓа на 900м над­мор­ска височина. ...
Хотелот "Макпетрол" - Маврово е сместен во пазувите на планината Бистра, покрај Мавровското Езеро. ...
Хотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга. ...