Еден од најчестите изговори на оние што не сакаат да вежбаат е – презафатена сум и немам доволно време за теретана.

Против аргумент секако е дека можете да вежбате и дома. Но и за овој предлог можете да најдете милион причини против. Немате простор, време, соседите кои не поднесуваат бучава.. и затоа го пронајдовме ова видео – без изговори!

Вежбањето трае 10 минути и притоа нема да им пречите ни на соседите, ни на оние со кои живеете бидејќи целиот тренинг можете да го направите во потполна тишина. Затоа облечете ја вашата опрема и подвиткајте ги ракавите. Ако почнете сега, до крајот на летото, со редовно вежбање, можете да постигнете одлични резултати.

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?