Алиша Босио има осмислено серија вежби кои се прилагодени на типот на костим за капење што го носите летно време.

Таа ни покажува не само како да го симнеме вишокот килограми што се наталожиле во текот на зимските месеци, туку, исто така, и како да ги зајакнеме оние делови од телото кои бикините ги откриваат штом еднаш сме на плажа.

Ако сакате да ослабете, пред сè мора да ја прилагодите исхраната кон вашиот метаболизам. Покрај тоа, би требало и да вежбате секојдневно, што Алиша и го прави. Како до убаво тело на плажа, Алиша ни покажа со следното видео:

 

Никол Дамишо ги следела упатствата на Алиша. Цели 8 недели вежбала како што Алиша демонстрира во видеото, но ја променила и својата исхрана. Резултатите ги пратила на Инстаграм и навистина се видливи.

„Последните 8 недели ги следев твоите упатства и ги следев старите постови на твојот профил на Инстаграм. Оваа промена не ќе се случеше да неги следевтвоите инструкции“, се пофали Никол со своето тело.

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?