Бразилскиот фитнес гуру Леонардо Карвало смисли серија од три многу ефикасни вежби за подигање на задникот кои ги користат сите ангели на Викторија Сикрет.

Па, дали знаете од каде им се на девојките како Адријана Лима и Алесандра Амбросио нивните совршени задници?

Тие исто како и останатите ангели на Викторија, за изгледот на својот задник треба да му се заблагодарат на фитнес тренерот Леонардо Карвали кој ги измисли фантастичните вежби за вашиот најголем (и за мажите омилен) мускул.

Бразилски вежби кои ќе направат чудо од вашиот задник »

Станува збор за серија од три вежби кои се познати како бразилски вежби за задник и кои ги активираат трите мускула во подрачјето на задникот. Тие се многу едноставни и гарантираат неверојатен успех.

Вежба 1

Исправете се и раширете ги нозете во ширина на колковите. Свиткајте ги колената во положба на получучњеви така што стапалата да ви останат на подот под 90 степени во односот на колената. Исчекорете напред со левата нога, а потоа вратете се во получучањ. Повторете го тоа истото со десна нога.

Повторете ја вежбата 30 пати

Премини на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?