FaceBook  Twitter  

Сите што сакаат да вежбаат во удобноста на својот дом треба да се потрудат да ги изберат најдобрите вежби во однос на целите што сакаат да ги постигнат.

На интернет можат да се најдат мал милион вежби така што понекогаш претставува вистински предизвик да се изберат вистинските. Овде ви претставуваме 5 идеални сетови за кардио тренинг со кои ќе го обликувате вашето тело и ќе ги дефинирате мускулите за само 7 дена!

Овие вежби се разликуваат по другите затоа што се изведуваат за многу кратко време, а гарантираат максимални резултати. Можеби се сомневате дека само 7 минути дневно можат да направат некоја сериозна промена, но науката потврди дека тренинг за целото тело со висок интензитет во траење од само 7 минути може да ви помогне да постигнете врвни резултати, како што наведува Американскиот колеџ за спортска медицина.

Се што ви е потребно за овој тренинг се стол, ѕид, 7 минути време и упорност и истрајност!

Класичен тренинг
Ако сакате само да се раздвижите и да го затегнете телото овој тренинг е вистинскиот избор за вас!


Базен тренинг
Главниот фокус е на издржливоста, а ги опфаќа сите делови од телото.


Енергичен тренинг
Најдобар за раздвижување и зголемување на енергијата – кога еднаш ќе се раздвижите нема да можете да престанете!


Тренинг со свртувања
Овој тренинг е понапорен и бара претходно искуство.


Тренинг со чекори за танц
Одличен избор доколку сакате да ослабите и да го обликувате телото.

 

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка ...
Хотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот. ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...