Оваа едноставна, лесна вежба ваја посилни и поцврсти стомачни мускули, а се обложуваме дека не сте ја пробале до сега...

vezba1

Задолжителна абдоминална вежба пред да се упатите на плажа (или на скара)

Не е потребна опрема, ниту голем простор, па оваа вежба може да ја пробате било каде, во секое време. Нема оправдувања.

Започнете така што ќе легнете на грб и ќе ги подигнете нозете нагоре. Раширете ги нозете за да креирате "V" форма. Не заборавајте да ги држите палците исправени нагоре и земете длабок здив. Потоа, поставете ги рацете во позиција на молитва кај градите. Додека издишувате, подигнете ја главата, рамената и горниот дел на грбот од подот. Исправете ги рацете, а дланките потавете ги меѓу нозете (како што е прикажано на првата слика). Запомнете: држете ја брадата далеку од  градите, а рамениците далеку од ушите. Полека спуштете се и вдишете повторно.

Направете 3 сета од 15 повторувања.

 

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?