Ова е многу популарна диета која со години кружи меѓу луѓето и може да се најде во различни верзии.

Read more...

Поради неправилна исхрана и недоволна физичка активност, се проценува дека до 2030 година, поголемиот дел од жителите на планетата земја ќе биде дебели. 

Read more...

Оваа диета многу брзо им стана омилена на многу жени од целиот свет затоа што се базира на многу едноставни правила – се грижите за тоа што ќе јадете само 2 дена во неделата, додека останатите 5 можете да уживате во вашите омилени јадења.

Read more...

Станува збор за едноставна диета со која за само еден ден можете да симнете и до два килограми. Но, важно е дека не смеете да ја практикувате повеќе од двапати месечно, бидејчи сепак станува збор за брза, но ригорозна диета.

Read more...

Сигурно до сега сте слушнале како ви велат дека не можете да ослабите „преку ноќ“, но верувале или не, постои диета која се вика токму така – трае две недели во текот на кои можете да изгубите 4 килограми без никакви поголеми одрекувања.

Read more...

Ако сметате дека брзите диети не ги даваат саканите резултати, и сметате дека е подобро да се слабее постепено (но сигурно), тогаш алпската диета е вистинското решение за вас.

Read more...

Ако имате потреба експресно да изгубите неколку килограми пред некој важен настан, ова е вистинската диета за вас, бидејќи овозможува да се храните здраво додека настојувате да ослабите.

Read more...

Сакате да ослабите 5 до 10 килограми во 6 недели? Заборавете на Дукан и Аткинс – прескокнете го појадокот, напијте се кафе и бањајте се во ладна вода!

Read more...

Оваа едноставна диета е наменета за сите што сакаат на брзина да се ослободат од вишокот килограми, по период на обилна исхрана или пред некој важен настан, или пак за оние што сакаат да преминат на поздрав начин на исхрана.

Read more...

Оваа диета има за цел брзо разградување на мастите и ослободување на телото од вишокот течности.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?