Зборот диета често добива негативна конотација бидејќи се поврзува со ограничен внес на храна, па затоа во овој случај најдобро е да се зборува за режим на исхрана, бидејќи скандинавската диета е токму тоа.

Read more...

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа што и кога јадете.

Read more...

Во контекст на овие убави сончеви денови, ви предлагаме една брза диета, со која можете убаво да ослабите, без многу да се намачите.

Read more...

Оваа диета се заснова на принципот дека можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие.

Read more...


Оваа популарна диета ветува губење на 10 килограми масни наслаги за само еден месец, но освен тоа, и прочистување на организмот, поубава и поздрава кожа, поквалитетни нокти и коса и подобро расположение.

Read more...

Ова е многу популарна диета која со години кружи меѓу луѓето и може да се најде во различни верзии.

Read more...

Поради неправилна исхрана и недоволна физичка активност, се проценува дека до 2030 година, поголемиот дел од жителите на планетата земја ќе биде дебели. 

Read more...

Оваа диета многу брзо им стана омилена на многу жени од целиот свет затоа што се базира на многу едноставни правила – се грижите за тоа што ќе јадете само 2 дена во неделата, додека останатите 5 можете да уживате во вашите омилени јадења.

Read more...

Станува збор за едноставна диета со која за само еден ден можете да симнете и до два килограми. Но, важно е дека не смеете да ја практикувате повеќе од двапати месечно, бидејчи сепак станува збор за брза, но ригорозна диета.

Read more...

Сигурно до сега сте слушнале како ви велат дека не можете да ослабите „преку ноќ“, но верувале или не, постои диета која се вика токму така – трае две недели во текот на кои можете да изгубите 4 килограми без никакви поголеми одрекувања.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?