Сладолед диетата се заснова на внесување на околу 1250 калории дневно и ви овозможува да уживате во сладолед секој ден, постојано губејќи ја несаканата тежина.

Read more...

Ако од исхраната се исклучат јаглехидратите ќе го поттикнете организмот да се исчисти од наталожените масни наслаги. Оваа диета не пропишува конкретни оброци, ниту пак има потреба да ја мерите храната што ја консумирате. Што е најважно од се – нема да се чувствувате гладни!

Read more...

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ има специјално мени кое му овозможува повеќечасовни тренинзи и исцрпни натпревари.

Read more...

Постојано се повторува дека најдобро е да се ослаби со урамнотежена диета и физички активности, но за тоа е потребно подолго време, а некогаш навистина ни се брза и сакаме за што е можно пократко време да дојдеме до витка линија.

Read more...

Иако многу луѓе сметаат дека компирите гојат, сепак тоа не е вистина, ако се подготват на вистинскиот начин, со што е можно помалку масло или путер.

Read more...

Дали сакате на крајно едноставен начин да се решите од оние неколку килограми што ги собравте во изминативе неколку месеци?

Read more...

Оригиналната Диета со ориз е крерана во 1939 година од др. Вoлтер Кемпнер ...

Read more...

Следува антицелулитна диета која што го решава проблемот на целулитот така што ги топи масните наслаги на точно определено место.

Read more...

Ако сте љубители на јагоди а воедно и сакате да се ослободите од некој килограм, можете да ја пробате диетата со јагоди со која за 4 дена ќе се ослободите од 3 килограми и тоа без дополнителни физички активности.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?