Ако облеката ви е тесна, а апетитот добро ве служи, Хелен Фостер, авторката на популарната книга „Јади цел ден“ открива како да ослабите 2,5 килограми за пет дена јадејќи пет оброци дневно.

Read more...

Ова е многу популарна диета која со години кружи меѓу луѓето и може да се најде во различни верзии.

Read more...

Поради неправилна исхрана и недоволна физичка активност, се проценува дека до 2030 година, поголемиот дел од жителите на планетата земја ќе биде дебели. 

Read more...

Оваа диета многу брзо им стана омилена на многу жени од целиот свет затоа што се базира на многу едноставни правила – се грижите за тоа што ќе јадете само 2 дена во неделата, додека останатите 5 можете да уживате во вашите омилени јадења.

Read more...

Станува збор за едноставна диета со која за само еден ден можете да симнете и до два килограми. Но, важно е дека не смеете да ја практикувате повеќе од двапати месечно, бидејчи сепак станува збор за брза, но ригорозна диета.

Read more...

Сигурно до сега сте слушнале како ви велат дека не можете да ослабите „преку ноќ“, но верувале или не, постои диета која се вика токму така – трае две недели во текот на кои можете да изгубите 4 килограми без никакви поголеми одрекувања.

Read more...

Ако сметате дека брзите диети не ги даваат саканите резултати, и сметате дека е подобро да се слабее постепено (но сигурно), тогаш алпската диета е вистинското решение за вас.

Read more...

Ако имате потреба експресно да изгубите неколку килограми пред некој важен настан, ова е вистинската диета за вас, бидејќи овозможува да се храните здраво додека настојувате да ослабите.

Read more...

Сакате да ослабите 5 до 10 килограми во 6 недели? Заборавете на Дукан и Аткинс – прескокнете го појадокот, напијте се кафе и бањајте се во ладна вода!

Read more...

Оваа едноставна диета е наменета за сите што сакаат на брзина да се ослободат од вишокот килограми, по период на обилна исхрана или пред некој важен настан, или пак за оние што сакаат да преминат на поздрав начин на исхрана.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Хотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот. ...