magna

Овие намирници ќе ви ги обезбедат потребните витамини и протеини, без да треба да се грижите за холестеролот и мастите.

Read more...

Заменете го месото во исхраната со вкусни и здрави печурки и за брзо време ќе се ослободите од масните наслаги на критичните места и ќе имате поубава кожа и коса.

Read more...

Денес сите сме во потрага по брзи рецепти, без разлика дали станува збор за подготовка на храна или пак некој лек.

Read more...

Тиквичките се многу корисни за многу заболувања на дигестивните органи, кардиоваскуларните болести, високиот притисок и дебелината.

Read more...

Верувале или не, за еден ден можат да се изгубат и до 3 килограми!

Read more...

Сладолед диетата се заснова на внесување на околу 1250 калории дневно и ви овозможува да уживате во сладолед секој ден, постојано губејќи ја несаканата тежина.

Read more...

Ако од исхраната се исклучат јаглехидратите ќе го поттикнете организмот да се исчисти од наталожените масни наслаги. Оваа диета не пропишува конкретни оброци, ниту пак има потреба да ја мерите храната што ја консумирате. Што е најважно од се – нема да се чувствувате гладни!

Read more...

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ има специјално мени кое му овозможува повеќечасовни тренинзи и исцрпни натпревари.

Read more...

Постојано се повторува дека најдобро е да се ослаби со урамнотежена диета и физички активности, но за тоа е потребно подолго време, а некогаш навистина ни се брза и сакаме за што е можно пократко време да дојдеме до витка линија.

Read more...

Иако многу луѓе сметаат дека компирите гојат, сепак тоа не е вистина, ако се подготват на вистинскиот начин, со што е можно помалку масло или путер.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com