Диетата со варени јајца е многу популарна и може да се сретне во неколку различни верзии. Овде пренесуваме една поумерена варијанта која се базира на голема количина протеини и намален внес на јаглехидрати.

Read more...

Бананите се богати со скроб, којшто има низок гликемиски индекс, што значи дека подолго се вари и остава чувство на ситост подолго време, а истовремено делумно ја блокира апсорпцијата на јаглехидратите

Read more...

Постојат многу диети кои може да бидат штетни по вашето здравје – дали и оваа „диета со вода“ е една од таквите?

Read more...

Оваа диета е наречена „најдобра диета“ бидејќи овозможува да се изгубат 4-5 килограми за 10 дена на здрав начин, со храна богата со протеини, пиење многу вода и избегнување на сол.

Read more...

Зборот диета често добива негативна конотација бидејќи се поврзува со ограничен внес на храна, па затоа во овој случај најдобро е да се зборува за режим на исхрана, бидејќи скандинавската диета е токму тоа.

Read more...

Медот и циметот се одлична комбинација која се покажала како многу ефикасна за загубата на вишокот килограми кај многу луѓе.

Read more...

Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа што и кога јадете.

Read more...

Во контекст на овие убави сончеви денови, ви предлагаме една брза диета, со која можете убаво да ослабите, без многу да се намачите.

Read more...

Оваа диета се заснова на принципот дека можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот Нецко2 од Штип е место каде може да уживате вие и вашите пријатели ...
Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од Охридското Езеро. ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски