Викенд диетите се многу популарни бидејќи се едноставни, траат кратко, а бидејќи за време на викендот сте дома можете да посветите внимание на тоа што и кога јадете.

Read more...

Во контекст на овие убави сончеви денови, ви предлагаме една брза диета, со која можете убаво да ослабите, без многу да се намачите.

Read more...

Оваа диета се заснова на принципот дека можете да јадете што сакате и колку сакате во одреден интервал од 8 часа во текот на едно деноноќие.

Read more...


Оваа популарна диета ветува губење на 10 килограми масни наслаги за само еден месец, но освен тоа, и прочистување на организмот, поубава и поздрава кожа, поквалитетни нокти и коса и подобро расположение.

Read more...

Ако облеката ви е тесна, а апетитот добро ве служи, Хелен Фостер, авторката на популарната книга „Јади цел ден“ открива како да ослабите 2,5 килограми за пет дена јадејќи пет оброци дневно.

Read more...

Ова е многу популарна диета која со години кружи меѓу луѓето и може да се најде во различни верзии.

Read more...

Поради неправилна исхрана и недоволна физичка активност, се проценува дека до 2030 година, поголемиот дел од жителите на планетата земја ќе биде дебели. 

Read more...

Оваа диета многу брзо им стана омилена на многу жени од целиот свет затоа што се базира на многу едноставни правила – се грижите за тоа што ќе јадете само 2 дена во неделата, додека останатите 5 можете да уживате во вашите омилени јадења.

Read more...

Станува збор за едноставна диета со која за само еден ден можете да симнете и до два килограми. Но, важно е дека не смеете да ја практикувате повеќе од двапати месечно, бидејчи сепак станува збор за брза, но ригорозна диета.

Read more...

Сигурно до сега сте слушнале како ви велат дека не можете да ослабите „преку ноќ“, но верувале или не, постои диета која се вика токму така – трае две недели во текот на кои можете да изгубите 4 килограми без никакви поголеми одрекувања.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Повелете на пријатна атмосфера во ресторанот Домини кој се наоѓа во близина на центарот на градот. ...