Следува антицелулитна диета која што го решава проблемот на целулитот така што ги топи масните наслаги на точно определено место.

Read more...

Ако сте љубители на јагоди а воедно и сакате да се ослободите од некој килограм, можете да ја пробате диетата со јагоди со која за 4 дена ќе се ослободите од 3 килограми и тоа без дополнителни физички активности.

Read more...

Ако имате само неколку килограми вишок, прилагодете ја оваа диета и спроведете ја во поблага варијанта која ќе биде соодветна за вас.

Read more...

Диетата со варени јајца е многу популарна и може да се сретне во неколку различни верзии. Овде пренесуваме една поумерена варијанта која се базира на голема количина протеини и намален внес на јаглехидрати.

Read more...

Бананите се богати со скроб, којшто има низок гликемиски индекс, што значи дека подолго се вари и остава чувство на ситост подолго време, а истовремено делумно ја блокира апсорпцијата на јаглехидратите

Read more...

Постојат многу диети кои може да бидат штетни по вашето здравје – дали и оваа „диета со вода“ е една од таквите?

Read more...

Оваа диета е наречена „најдобра диета“ бидејќи овозможува да се изгубат 4-5 килограми за 10 дена на здрав начин, со храна богата со протеини, пиење многу вода и избегнување на сол.

Read more...

Зборот диета често добива негативна конотација бидејќи се поврзува со ограничен внес на храна, па затоа во овој случај најдобро е да се зборува за режим на исхрана, бидејќи скандинавската диета е токму тоа.

Read more...

Медот и циметот се одлична комбинација која се покажала како многу ефикасна за загубата на вишокот килограми кај многу луѓе.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Почуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери... ...
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...