Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

Read more...

Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти врз вашето здравје.

Read more...

Новите истражувања покажуваат дека клучот за контрола на вашата тежина не е во вежбањето туку во диетите.

Read more...

Ако изедете половина цитрон или испиете 250 мл. сок од цитрон можете да ги блокирате ензимите задолжени за складирање на мастите и јаглехидратите, и да го забрзате начинот на кој телото ги согорува маснотиите, што ќе резултира со слабеење.

Read more...

Немојте да го откопчувате патентот по јадењето, подобро затегнете го ременот пред тоа
Никако не ви успева ниедна диета и никако не можете да се ослободите од вишокот килограми кои толку многу ве нервираат?

Read more...

Оваа диета е поделена во три циклуси од по 17 дена. Во првата фаза се губат од 4-6 килограми.

Read more...

Оваа диета се заснова на урамнотежена исхрана која се состои од 20 до 30 отсто протеини, 40-50 отсто јаглени хидрати и 30 отсто маснотии.

Read more...

Орниш диетата помага во губењето на вишокот килограми и одржување на здравјето на срцето врз основа на внесување на помалку калории и избегнување на нездрави масти.

Read more...

Не верувам дека постои некој што досега не слушнал дека треба да пиеме барем 8 чаши вода дневно за соодветна хидратација на организмот и прочистување од токсините.

Read more...

Њујорк диетата ја осмислил познатиот тренер Дејвид Кирш, а таа брзо станала многу популарна бидејќи ветува губење на околу 6 килограми и дури 12 сантиметри во половината, ако правилно се придржувате на неа.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?