ban2

Живееме во време на нагли климатски промени, кога температурите можaт да се променат и преку 20 степени преку ноќ.

Read more...

Оваа едноставна диета е наменета за сите што сакаат на брзина да се ослободат од вишокот килограми, по период на обилна исхрана или пред некој важен настан, или пак за оние што сакаат да преминат на поздрав начин на исхрана.

Read more...

Дали знаевте дека Хунзите, кои живеат во затскриен регион на Хималаите, со нивните „тајни“ за здрав и подолг живот, можат да ви помогнат и вие да имате одлична здравствена состојба и живот до 100 години?

Read more...

Најверојатно сте пробале многу различни методи за да ја постигнете вашата идеална тежина, но исто така најверојатно не сте ги имале во предвид научните факти за слабеењето. Еве неколку:

Read more...

„Во денешно време се поголем е бројот на луѓето што не се задоволни од својот изглед, т.е. од својата тежина.“

Read more...

„Оваа диета ја направила познатата нутриционистка др Евелин Флаки и се базира на смален внес на маснотии.“

Read more...

„ Калифорниска компанија неодамна лансираше интересен продукт кој сигнализира голем напредок во губењето тежина. “

Read more...

„Една компанија од California неодамна лансираше нов продукт на пазарот за здравје, кој може да даде големи резултати во борбата со големата телесна тежина.“

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?