Како славните личности ја одржуваат линијата и постојано изгледаат убаво и стегнато? Да ѕирнеме во нивните тајни ...

Read more...

Познатата пејачка призна дека целиот живот има проблеми со прекумерната тежина, а како не е една од оние коишто се природно слаби, таа се уште се мачи да се врати во форма по породувањето.

Read more...

Можеби не сме премногу критични према маните на нашите партнери, но кога станува збор за нашето тело, тогаш и најмала ситница може да ни прави големи проблеми.

Read more...

Разните видови на допинг и нивното влијание на организмот повторно се предмет на интересирање и истражување во стручните научни истражувања ширум светот.

Read more...

Неодамна титулата за најстара личност на светот повторно му припадна на жител на Јапонија. Која е ’тајната‘ зад која се крие долговечноста на овој народ?

Read more...

Ослабете 4 кг за 5 дена без последици по здравјето!

Read more...

Доколку сте во војна со вишокот килограми, за секоја изгубена битка не обвинувајте ја вкусната храна, туку распоредот на намирниците во фрижидерот.

Read more...

Живееме во време на нагли климатски промени, кога температурите можaт да се променат и преку 20 степени преку ноќ.

Read more...

Оваа едноставна диета е наменета за сите што сакаат на брзина да се ослободат од вишокот килограми, по период на обилна исхрана или пред некој важен настан, или пак за оние што сакаат да преминат на поздрав начин на исхрана.

Read more...

Дали знаевте дека Хунзите, кои живеат во затскриен регион на Хималаите, со нивните „тајни“ за здрав и подолг живот, можат да ви помогнат и вие да имате одлична здравствена состојба и живот до 100 години?

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?