magna

Тајната на оваа диета е во тоа што речиси не содржи јаглехидрати, и токму поради тоа дава одлични резултати.

Read more...

Оваа диета е осмислена од страна на лекари, кои ја препорачуваат не само за губење на вишокот килограми, туку исто така и за подобро здравје, пред се подобра работа на срцето, спречување на појава на рак и камења во бубрезите.

Read more...

Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

Read more...

Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти врз вашето здравје.

Read more...

Новите истражувања покажуваат дека клучот за контрола на вашата тежина не е во вежбањето туку во диетите.

Read more...

Ако изедете половина цитрон или испиете 250 мл. сок од цитрон можете да ги блокирате ензимите задолжени за складирање на мастите и јаглехидратите, и да го забрзате начинот на кој телото ги согорува маснотиите, што ќе резултира со слабеење.

Read more...

Немојте да го откопчувате патентот по јадењето, подобро затегнете го ременот пред тоа
Никако не ви успева ниедна диета и никако не можете да се ослободите од вишокот килограми кои толку многу ве нервираат?

Read more...

Оваа диета е поделена во три циклуси од по 17 дена. Во првата фаза се губат од 4-6 килограми.

Read more...

Оваа диета се заснова на урамнотежена исхрана која се состои од 20 до 30 отсто протеини, 40-50 отсто јаглени хидрати и 30 отсто маснотии.

Read more...

Орниш диетата помага во губењето на вишокот килограми и одржување на здравјето на срцето врз основа на внесување на помалку калории и избегнување на нездрави масти.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО