Линијата на стомакот е одраз на нашето здравје, но исто така и идеал кон кој се стремиме.

Read more...

Лаксативите во принцип треба да се избегнуваат бидејќи се повеќе штетни отколку корисни и треба да се менуваат со природни решенија кои немаат штетни последици по здравјето.

Read more...

Во текот на бременоста преминала на три броја поголема облека и качила повеќе од 25 килограми, но Даниела Џонс брзо по породувањето успеала да ја врати линијата и тоа со помош на своето бебе.

Read more...

Многу познати личности ја користат оваа едноставна диета чија главна состојка е компирот.

Read more...

Оваа диета го добила името според регионот Сонома во Калифорнија позната по храна со одличен вкус што созрева на топлото калифорниско сонце.

Read more...

За оваа диета не треба да се одречете од омилената храна, ниту пак да гладувате за да изгубите некој килограм, туку едноставно да го регулирате начинот на исхрана, да ги намалите оброците и да не претерувате со алкохол и благо.

Read more...

Протеинската диета се заснова на исхрана без масти и јаглени хидрати, а за да се постигнат најдобри резултати од диетата се препорачува редовна физичка активност.

Read more...

Бразилската диета е една од најпопуларните брзи диети која ветува губење на дури 10 килограми за 2 недели!

Read more...

Оваа диета не спаѓа во категоријата на брзи диети кои ветуваат дека ќе се ослободите од вишокот килограми преку ноќ или за три дена.

Read more...

Ако случајно не ви се фаќа некој омилен фустан немојте да очајувате.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?