ban2

Уште од одамна за јаглените хидрати се слуша лош глас, па многумина ги избегнуваат лебот, компирите и тестенините, надевајќи се дека на тој начин ќе ги изгубат вишокот килограми.

leb

Уште од одамна за јаглените хидрати се слуша лош глас, па многумина ги избегнуваат лебот, компирите и тестенините, надевајќи се дека на тој начин ќе ги изгубат вишокот килограми. Меѓутоа, австралиската нутриционистка и диетичарка, Сузи Барел, верува дека тие се вашел дел од човековата исхрана и дека не смеете да ги избегнувате. „Неспособноста на губење масни наслаги е јасен знак дека внесувате премалку јаглени хидрати, особено ако редовно вежбате“, тврди Барел. Таа препорачува барем еден час пред интензивното вежбање да се изеде оброк кој содржи помеѓу 20 и 30 грама јаглени хидрати. Според неа, на телото му е потребна гликоза која ќе ја согорува во текот на вежбањето. Таа тврди дека клучот е во умереноста.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?