Овој напиток освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на целокупното здравје.

Состојките кои  влегуваат во состав се многу здрави. Така чиа семките  поволно делуваат на здравјето бидејќи поседуваат  доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и  влакна. Делуваат како антиоксиданси.

Лимонот  содржи доста витамин Ц, минерали како  што  се калциум, калиум, железо.


Состојки:

1 шолја лимонов сок
1 лажица чиа семе
1 лажица мед
1 чаша вода

cia sjemenke

Подготовка:

Потопете си  семињата  во  вода  1 час
Потоа ставете ги  во  блендер и  помешајте ги  со останатите состојки.

Конзумирајте го овој напиток во  утринските часови. Подобро  ќе  се чувствувате, а ќе ви помогне да го намалите нивото на шеќер и  холестерол во крвта.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?