Лаксативите во принцип треба да се избегнуваат бидејќи се повеќе штетни отколку корисни и треба да се менуваат со природни решенија кои немаат штетни последици по здравјето.

Овој пијалак делува како лаксатив, но исто така ќе ви помогне и да го стопите салото и да изгубите некој килограм.

Наталоженото сало на стомакот најтешко се симнува и луѓето често се разочаруваат кога ќе видат дека диетите не даваат резултати за овој дел од телото.

Телото ги согорува мастите кога спиете.

Најдобро е подолго да спиете, или поточно околу 8 часа. Телото за време на спиењето од 8 часа се одмара и обновува, но со мастите не се случува ништо. За да дојде до промени во овој дел треба да се забрза метаболизмот и телото да ја вари храната и додека спиете.

Докажано е дека ако не јадете неколку часа пред спиење, а потоа ја испиете оваа напивка, ќе намалите најмалку половина килограм. Исто така, и стомакот и нозете ќе ви се истенчат.

Еден час пред спиење треба да пиете пијалак од:

- 1 лимон
- магдонос
- цимет
- оцет
- додајте мала лажичка мед или наместо мед ставете ѓумбир

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?