Многу познати личности ја користат оваа едноставна диета чија главна состојка е компирот.

Покрај компирите, диетата исто така вклучува и јогурт, а ако правилно се следи за три дена може да се изгубат и до пет килограми.

Скробот од компирот во комбинација со млечната киселина од јогуртот му обезбедуваат на телото доволно калории, а скробот во комбинација со вода дава чувство на ситост.

Ден 1

Појадок: Еден варен компир без сол и една чаша јогурт
Ручек: Два варени компири без сол и една чаша јогурт
Вечера: Две чаши јогурт

Ден 2

Појадок: Една чаша јогурт
Ручек: Два варени компири без сол и една чаша јогурт
Вечера: Еден варен компири без сол и една чаша јогурт

Ден 3

Појадок: Еден варен компири без сол
Ручек: Еден варен компир без сол и една чаша јогурт
Вечера: Една чаша јогурт

Важно е да се напомени дека варениот компир не смее да се замени со пржен или каква била друга варијанта која содржи масло.

Варениот компир содржи многу витамини, минерали и растителни влакна кои го забрзуваат варењето на храната, додека јогуртот го регулира функционирањето на дигестивниот систем, го отстранува вишокот на вода и токсините од телото.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?