Никако не смее да се јаде:

· Какви било пецива и леб, тестенини, односно се што е од брашно.
· Овошје никако првата недела, а исто така не смее ниту компир, ориз, грав, грашок, соја, боранија и сл.
· Слатки и торти, односно се што е благо и содржи шеќер
· Сокови, алкохол
· Грицки

Оваа листа се користи првите 6 дена, односно од понеделник до сабота. Во недела, односно на 7 ден, за појадок и ручек се внесуваат тестенини, компири, ориз и сл. Благо и понатаму не се јаде. Во случај на криза за благо се препорачува да се послужите со мед или некој интегрален бисквит. Потоа пак се враќате на првиот ден и ја повторувате диетата без никакви јаглехидрати.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?