FaceBook  Twitter  

Вишокот на килограми и зголемениот или подуен стомак често се резултати на несоодветно функционирање на органите за варење, односно мрзливи црева, поради кои организмот не може навремено да се ослободи од штетните материи.

Овој проблем кој може да причинува многу нелагодност и мака може да се реши на прилично едноставен начин. Доволно е да направите промени во појадокот. Се препорачува секое утро за појадок да јадете здрав коктел, кој се подготвува брзо и лесно, а има многу позитивни ефекти.

Подготовка: Земете 6 суви сливи и прелијте ги со 100 милилитри превриена вода, поклопете ги и оставете ги да отстојат десетина минути. Во друг сад ставете 2 лажици овесни снегулки, 1 лажица мелено ленено семе и 1 лажица какао. Прелијте со 300 мл. кефир и убаво измешајте. Исечкајте ги сливите ситно и додадете ги во смесата и потоа ставете ја смесата во фрижидерот да отстои во текот на ноќта. Наутро изедете ја на празен стомак.

Ако го замените појадокот со оваа смеса, во текот на еден месец без проблем ќе се ослободите од три до пет килограми и тоа најмногу во пределот околу стомакот.

Освен што ќе ги изгубите несаканите килограми исто така ќе добиете и посвеж тен, поубава кожа и појаки нокти и коса.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...
Нашиот елегантно опремен ресторан се наоѓа во подножјето на Националниот парк Пелистер, на излезот од Битола. ...