FaceBook  Twitter  

 

Покрај тоа што вкусот е неверојатно добар, ова кафе ќе го забрза вашиот метаболизам, а и килограмите ќе исчезнат веднаш.

Вашето утринско кафе е нешто без кое не можете да го замислите денот? Па тогаш овој рецепт сигурно ќе сакате да го пробате. Во прашање е додаток кој ќе направи вашето кафе да ви биде повкусно и ќе ви помогне да се решите од вишокот килограми.

Потребени состојки

Еве се што ви е потребно за овој рецепт: ¾ шолја масло од кокос, ½ шолја мед, 1 лажичка цимет, 1 лажичка какао (по потреба)

Подготовка:

Соединете ги сите состојки и мешајте додека смесата не се изедначи. Потоа ставете во чист стаклен сад и затворете со затворач. Толку.

Следниот ден, кога ќе го направите вашето омилено кафе, додадете од една до две лажички од оваа смеса во кафето додека е се уште топло. Мешајте околу пет секунди. а потоа можете да уживате. Оваа смеса ќе го поттикне вашиот метаболизам, а со самото тоа ќе ви помогне и во губењето на вишокот  килограми, а и кафето ќе има сјаен вкус. Пробајте и ќе се изненадите колку брзо ќе ја забележите разликата.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...
BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. ...