FaceBook  Twitter  

Њујорк диетата ја осмислил познатиот тренер Дејвид Кирш, а таа брзо станала многу популарна бидејќи ветува губење на околу 6 килограми и дури 12 сантиметри во половината, ако правилно се придржувате на неа.

Диетата се заснова на храна богата со протеини и намален внес на јаглехидрати, и е поделена на 3 фази.

ФАЗА I

Во првите 2 недели изхраната се занова на печурки, белки од јајце, јаткасти плодови, лосос, зеленчук со ниска содржина на скроб, и многу whey протеини. Не смеете да пиете алкохол, а забранети се и млечните производи, кафето, овошјето, маснотиите ...

Дозволено е да се внесуваат 800 - 1000 калории дневно.

ФАЗА II

Втората фаза трае 2 недели и е во основа иста како и првата, со таа разлика што може да се јаде и оброк од јаглехидрати како мешункасти растенија, батат, зрнесто овошје и сл. Во оваа фаза се внесува од 900 до 1000 калории дневно.

ФАЗА III

Во оваа фаза постепено почнува да се додава храната што е забранета во претходните фази. Во текот на диетата се препорачува редовно да вежбате и да се занимавате со физички активности. Треба да правите вежби за сите групи на мускули, да џогирате или скокате јаже околу 45 минути дневно. Исхраната богата со протеини во комбинација со физички активности се одлична комбинација за согорување на мастите. Со ваков режим ќе добиете одлични резултати за многу кратко време.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...