FaceBook  Twitter  

Диетата со компири и јогурт е многу едноставна и дава одлични резултати.

Се држи само 3 дена во текот на кои можете да ослабите дури до 5 килограми. За време на диетата се јадат варени компири и се пие јогурт со ниска масленост. Скробот од компирите заедно со млечната киселина обезбедуваат минимална дневна доза на калории. Кога ќе дојде во контакт со вода, скробот набабрува во нашиот желудник, што ни дава чувство на ситост. Тврдењата дека од компирот се дебели се погрешни (секако тука не мислиме на помфрит!). Компирот содржи витамини и минерали, а поради содржината на влакна го забрзува варењето и работата на цревата. 100 гр. компир содржи само 75 калории, што е помалку од чаша цеден сок од портокал кој содржи 90 калории. Од друга страна, јогуртот ја регулира работата на системот за варење, со што се отстранува вишокот на течности, отрови и други штетни материи од организмот.

ПЛАН ЗА ИСХРАНА

Ден 1
Појадок: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт
Ручек: 2 варени компири без сол, 1 чаша јогурт
Вечера: 2 чаши јогурт
 

Ден 2
Појадок: 1 чаша јогурт
Ручек: 2 варени компири без сол, 1 чаша јогурт
Вечера: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт

Ден 3
Појадок: 1 варен компир без сол
Ручек: 1 варен компир без сол, 1 чаша јогурт
Вечера: 1 чаша јогурт

Диетата е малку монотона поради тоа што се јадат само варени компири и сол, и исто така е прилично ниско калорична. Не се внесуваат никакви шеќери, а освен јогурт, може да се пие единствено обична вода. Диетата е прилично тешка, но ако успеете да ја издржите, за три дена може да се симнат дури 5 килограми. Потоа ќе заборавите колку била тешка!

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...
BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. ...