Медот и циметот се одлична комбинација која се покажала како многу ефикасна за загубата на вишокот килограми кај многу луѓе.

Read more...

dieta1 cr

Медицинската диета е дело на кардиологот Херман Тарновер, која ја смислил за неговите пациенти со срцеви заболувања.

Read more...

chia koktejl cr

Овој напиток освен што  е добар за слабеење, добро  ќе делува на целокупното здравје.

Read more...

Житарките првенствено ве асоцираат на појадок, но нив можете да ги јадете и во текот на денот, и тоа во тек на две седмици, во рамки на оваа диета со житарки која се покажала како многу ефикасна во борбата со вишокот на килограми.

Read more...

За умерен режим на слабеење, доволно е секое утро на празен желудник да испиете чаша вода со една до две лажички јаболков оцет.

Read more...

Теоријата на оваа диета е дека луѓето кои имаат тенденција секој ден да внесуваат исто количество храна, немаат проблем со калориите.

Read more...

Ако од исхраната се исклучат јаглехидратите ќе го поттикнете организмот да се исчисти од наталожените масни наслаги. 

Read more...

Линијата на стомакот е одраз на нашето здравје, но исто така и идеал кон кој се стремиме.

Read more...

Лаксативите во принцип треба да се избегнуваат бидејќи се повеќе штетни отколку корисни и треба да се менуваат со природни решенија кои немаат штетни последици по здравјето.

Read more...

Во текот на бременоста преминала на три броја поголема облека и качила повеќе од 25 килограми, но Даниела Џонс брзо по породувањето успеала да ја врати линијата и тоа со помош на своето бебе.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?