Оваа диета е осмислена од страна на лекари, кои ја препорачуваат не само за губење на вишокот килограми, туку исто така и за подобро здравје, пред се подобра работа на срцето, спречување на појава на рак и камења во бубрезите.

Read more...

Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

Read more...

Ова е најбрзата диета за рамен стомак, која за разлика од другите брзи диети, има позитивни ефекти врз вашето здравје.

Read more...

Новите истражувања покажуваат дека клучот за контрола на вашата тежина не е во вежбањето туку во диетите.

Read more...

Ако изедете половина цитрон или испиете 250 мл. сок од цитрон можете да ги блокирате ензимите задолжени за складирање на мастите и јаглехидратите, и да го забрзате начинот на кој телото ги согорува маснотиите, што ќе резултира со слабеење.

Read more...

Немојте да го откопчувате патентот по јадењето, подобро затегнете го ременот пред тоа
Никако не ви успева ниедна диета и никако не можете да се ослободите од вишокот килограми кои толку многу ве нервираат?

Read more...

Оваа диета е поделена во три циклуси од по 17 дена. Во првата фаза се губат од 4-6 килограми.

Read more...

Оваа диета се заснова на урамнотежена исхрана која се состои од 20 до 30 отсто протеини, 40-50 отсто јаглени хидрати и 30 отсто маснотии.

Read more...

Орниш диетата помага во губењето на вишокот килограми и одржување на здравјето на срцето врз основа на внесување на помалку калории и избегнување на нездрави масти.

Read more...

Не верувам дека постои некој што досега не слушнал дека треба да пиеме барем 8 чаши вода дневно за соодветна хидратација на организмот и прочистување од токсините.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Хотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол". ...
Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...
Duvet (Центар) Хотелот се наоѓа во центарот на градот буквално минути пешачење од плоштадот. ...