Се појавува огромна шанса за пари за овие 4 хороскопски знаци во втората половина на мај!

majpari1

Бик

Во периодот меѓу 19 мај и 3 јуни ве очекуваат унапредувања во кариерата кои ќе водат кон зголемено богатство и моќ.Патувањата кои ќе се случат во овој период исто така ќе ви донесат нов поглед кон животот и ќе бидат запаметени како неверојатни животни искуства.Генерално, во овој период ве очекува многу задоволителна фаза.

 

Девица

Исклучително добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и вам ќе ви биде потребна поддршка. Ќе имате шанса да почнете работа со полни гради, а можно е не само една туку повеќе можности да ви се пружат.

Ова се најголемите среќници во Зодијакот - тие имаат најголеми шанси да се збогатат!>>>

Овен

Месеците мај и јуни се поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и неколку деловни можности ќе ви чукнат на врата. Немојте да се воздржувате да покажете што умеете.Ќе имате доволно енергија за се што ќе почнете, ќе можете и да го завршите.


Стрелец

Сонцето во вашето поле на финансии делува во насока на одлична заработка. При крајот од овој месец ќе имате неколку предизвици кои продолжуваат уште од почетокот на месецот.Новите деловни можности овој пат се разбира ќе ги профатите бидејќи имате голема желба за стекнување на материјални добра.

city guide

МЕСТА КОИ ТРЕБА ДА ГИ ПОСЕТИТЕ

Хотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa. ...
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Хотел, спа центар и аква паркот Изгрев е сместен на самото крајбрежје на Охридското езеро во Струга. ...
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...